Правова спілка "ВАШ ЮРИСТ" - Новини
Неділя, 30.08.2015
Правова спілка ВАШ ЮРИСТ
НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ У БУДЬ-ЯКІЙ СИТУАЦІЇ!
Вітаю Вас, Гість · RSS


Діяльність судової влади [366]
Пошук на сайті
Календар
«  Серпень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

 Новини

 

Засідання Вищої ради юстиції

6 серпня 2015 року відбулося чергове засідання Вищої ради юстиції, на якому Рада розглянула висновки секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад щодо внесення подання Президентові України про призначення 13 кандидатів на посади суддів місцевих судів та звільнення 51 судді з посади за загальними обставинами. Крім того, Радою розглянуто заяви 7 суддів про відкликання заяв про звільнення. ВРЮ також винесла на обговорення висновок дисциплінарної секції за матеріалами перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції Бойком А.М. за поданням, яке надійшло до Вищої ради юстиції 15 червня 2012 року, стосовно судді Приморського районного суду міста Одеси Крикливого Олега Миколайовича.

Як повідомив за підсумками засідання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Вища рада юстиції ухвалила рішення про внесення подання Главі Держави стосовно призначення 11 кандидатів на посади  суддів у суди Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Сумської, Черкаської, Кіровоградської, Харківської, Миколаївської, Вінницької областей.

Крім того, Рада відмовила Цвірі Дмитру Миколайовичу у внесенні подання про призначення на посаду судді господарського суду Луганської області через відсутність у вказаного кандидата достатнього правового стажу на момент подання відповідної заяви до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Розгляд питання про призначення на посаду судді Арбузинського районного суду Миколаївської області Явіци Ірини Василівни було відкладено для додаткової перевірки.

За результатами розгляду питання про звільнення суддів з посад за загальними обставинами було ухвалено рішення про звільнення 36 суддів з посад за загальними обставинами,  а саме: за власним бажанням (17), у відставку (18), у зв’язку з неможливістю виконувати повноваження за станом здоров’я (1).

Рада залишила без розгляду заяви 7 суддів про звільнення з посад за загальними обставинами, що виявили  бажання продовжити роботу на своїх посадах.

«За результатами розгляду заяв суддів, які подали заяви про звільнення за загальними обставинами, Вища рада юстиції виявила 13 суддів, що співпрацюють із так званими терористичними організаціями «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка», саме тому Рада вирішила зупинити розгляд їх заяв та направити матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для вирішення питання про притягнення вказаних суддів до відповідальності», – сказав Ігор Бенедисюк.

Рада також зупинила розгляд питання про відставку стосовно судді апеляційного суду міста Києва Єфімової Ольги Іванівни до розгляду Вищою радою юстиції висновку Тимчасової спеціальної комісії з перевірки  суддів судів загальної юрисдикції (ТСК) про порушення присяги.

Рада також розглянула подання від 15 червня 2012 року щодо незаконних дій судді Приморського районного суду м. Одеси Крикливого Олега Миколайовича при розгляді кримінальної справи за обвинуваченням Марда В.К., Голуба В.Д., Цуца С.С., Шапіра С.В. у вчиненні на території України злочинів, передбачених частиною 2 ст. 15, частиною 1 ст. 305, частиною 3 ст. 27, частиною 2 ст. 307, частиною 3 ст. 307 КК України (справа № 1522/10232/12 1/1522/1222/12). Член ВРЮ Бойко А.М., який здійснював перевірку, встановив, що попередній розгляд вказаної кримінальної справи відбувся у неробочий час, а суддею безпідставно було змінено одному із засуджених  запобіжний захід у виді тримання під вартою на підписку про невиїзд. Це, на думку доповідача, вказує на ознаки порушення присяги судді.

За результатами розгляду Вища рада юстиції вирішила направити матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для проведення перевірки та вирішення питання про наявність підстав для притягнення даного судді до дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо, що згідно зі статтею 94 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» дисциплінарне провадження стосовно суддів здійснюють:

1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України – щодо суддів місцевих та апеляційних судів;

2) Вища рада юстиції – щодо суддів вищих спеціалізованих судів та суддів Верховного Суду України.

Аналогічне положення законодавства відносно повноважень Вищої ради юстиції в частині здійснення дисциплінарного провадження міститься у статті 131 Конституції України та статті 3 Закону України «Про Вищу раду юстиції».

 

Засідання секції Вищої ради юстиції

4 серпня 2015 року відбулося чергове засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад.

Відповідно до порядку денного секція з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад розглянула 19 матеріалів стосовно призначення кандидатів на посади суддів вперше.

Заслухавши доповідь члена Вищої ради юстиції Вадима Беляневича, секція вирішила відкласти внесення подання Президентові України про призначення кандидатів на посади суддів місцевих судів у Донецькій та Луганській областях, місті Донецьк через припинення здійснення правосуддя на окупованих територіях відповідно до Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції».

Секція вирішила відкласти також розгляд матеріалів про призначення кандидата на посаду судді Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим через те, що відповідно до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя не здійснюється.

За результатами розгляду  секція рекомендувала Вищій раді юстиції ухвалити рішення про внесення подання Президентові України про призначення 12 кандидатів на посади суддів місцевих судів вперше, оскільки вони відповідають усім кваліфікаційним вимогам та успішно склали іспит.

 

Засідання Вищої ради юстиції

30 липня 2015 року відбулося чергове засідання Вищої ради юстиції, на якому було розглянуто 61 матеріал стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами та один – щодо внесення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді місцевого господарського суду України і завершено розгляд 12 матеріалів перевірок стосовно притягнення 16 суддів до дисциплінарної відповідальності. Крім того, Рада ухвалила два рішення з питань організації роботи Вищої ради юстиції,  Регламент Вищої ради юстиції та затвердила в цілому Положення про автоматизовану систему визначення члена ВРЮ при здійсненні ним повноважень відповідно до законів України.

За результатом розгляду питань порядку денного Вища рада юстиції ухвалила рішення внести подання до Верховної Ради України про звільнення у відставку 40 суддів, стосовно чотирьох – прийнято рішення про внесення подання про звільнення з посади судді за власним бажанням.

Вища рада юстиції зупинила розгляд заяви про звільнення за власним бажанням судді Калінінського районного суду міста Горлівки Донецької області Єгорової Ольги Василівни, зважаючи на висновок секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів   на посади та звільнення їх з посад від 23 липня 2015 року. Водночас ВРЮ вважає за необхідне направити звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо поведінки вказаної судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді через наявність інформації про її співпрацю із так званою «Донецькою народною республікою».

Крім того, Рада залишила без розгляду заяви про звільнення з посад у відставку стосовно 16 суддів. Як повідомив під час засідання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, ці рішення прийнято у зв’язку із бажанням суддів продовжити роботу в системі правосуддя.

Вища рада юстиції ухвалила рішення відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно усіх суддів, матеріали перевірок щодо яких було винесено на розгляд засідання ВРЮ, через сплив строків притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

 

Засідання секції Вищої ради юстиції

28 липня 2015 року відбулося засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції, під час якого було розглянуто матеріали перевірок, проведених членами Вищої ради юстиції, щодо наявності підстав для відкриття дисциплінарної справи стосовно 25 суддів, у тому числі 11 суддів вищих та Верховного Суду України, а саме: судді Верховного Суду України Сімоненко Валентини Миколаївни; суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Мазур Лідії Михайлівни, Карпенко Світлани Олексіївни, Леванчука Андрія Олексійовича, суддів Вищого адміністративного суду України Чалого Сергія Яковича, Заїки Миколи Миколайовича, Юрченка Василя Васильовича, Кобилянського Миколи Генріховича, Стародуба Олександра Павловича, Амєліна Сергія Єгоровича, Тракало  Валентини Володимирівни, а також суддів місцевих та апеляційних судів.

За результатами розгляду матеріалів перевірки дисциплінарна секція погодилася, що в діях окремих суддів мали місце ознаки дисциплінарного проступку, зокрема порушення строків розгляду скарг та заяв громадян, обмеження доступу до правосуддя, порушення принципу рівності учасників судового провадження та ін. Так, наприклад, у результаті перевірки за зверненнями голови апеляційного суду Кіровоградської області Мельника В.В. від 10 липня 2010 року стосовно суддів апеляційного суду Кіровоградської області Осєтрова Віктора Івановича, Фомічова Сергія Євгеновича було констатовано ознаки дисциплінарного правопорушення. Як відзначив під час засідання секції член Вищої ради юстиції А. Бойко, доповідаючи матеріали перевірки, встановлено, що судді неодноразово виїжджали за кордон без належного документального оформлення, а у період від’їзду нібито розглядали судові справи. «В діях суддів апеляційного суду Кіровоградської області Фомічова С.Є. та Осєтрова В.І. вбачаються ознаки порушення присяги судді,  – відзначив Андрій Бойко, – але, керуючись положеннями частини дев’ятої статті 95 та частини четвертої статті 96 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції Закону від 12 лютого 2015 року), слід відмовити у відкритті дисциплінарної справи щодо цих суддів у зв’язку з закінченням строку давності притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності».

Аналогічні висновки  секція ухвалила стосовно всіх суддів, у чиїх діях було констатовано ознаки дисциплінарних порушень.

Утім, як відзначив під час брифінгу для ЗМІ Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, оскільки законодавство не дозволяє притягнути суддів до відповідальності через сплив строків, а секція ухвалила висновки рекомендувати Вищій раді юстиції відмовити у відкритті дисциплінарної справи, то інформація про це буде занесена у суддівське досьє. «Такою є наша спільна практика із Вищою кваліфікаційною комісією суддів України: якщо бачимо ознаки дисциплінарного проступку, але відмовляємо за пропуском строку, то такі матеріали заноситимуться у суддівське досьє», – констатував Голова ВРЮ.  За його словами, ця інформація братиметься до уваги у подальшому при розгляді питань суддівської кар’єри, попри те, що фактично стягнення на суддів не були накладені.

Під час розгляду матеріалів перевірки за скаргою Григоряна Н.М. від 10 липня 2010 року на дії судді господарського суду Автономної Республіки Крим Шкура В.М. при розгляді справи стосовно банкрутства ЗАТ «Сімферопольська конфетна фабрика» доповідачем у справі було встановлено ознаки можливого отримання громадянства іншої держави.

За результатами проведеної перевірки членом Вищої ради юстиції  Бойком А.М. не встановлено ознак порушення суддею господарського суду Автономної Республіки Крим Шкуром В.М. присяги судді під час розгляду справи стосовно банкрутства ЗАТ «Сімферопольська конфетна фабрика», з чим погодилася і дисциплінарна секція.

Однак у ході проведення перевірки було встановлено, що суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Шкуро В.М. міг звертася до Вищої кваліфікаційної колегії суддів Російської Федерації про призначення його на посаду судді «Арбітражного суду Республіки Крим».

За результатами розгляду цього питання секція ухвалила висновок рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді господарського суду Автономної Республіки Крим Шкура Вадима Миколайовича за скаргою Григоряна Н.М., але водночас звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про надання правової оцінки поведінці судді, який, можливо звертався до Вищої кваліфікаційної колегії суддів Російської Федерації із заявою про рекомендування його на посаду судді «Арбітражного суду Республіки Крим».

Звернення до ВККСУ ухвалено у зв’язку із тим, що питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів місцевих та апеляційних судів належить до компетенції Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

 

Засідання Вищої ради юстиції

За результатами засідання 16 липня 2015 року Вища рада юстиції залишила без розгляду 19 заяв суддів, що мали намір звільнитися з посад за загальними обставинами,  через відкликання ними таких заяв.

Загалом на засідання Вищої ради юстиції було винесено 129 матеріалів стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами. Вища рада юстиції ухвалила рішення внести подання про звільнення з посад у відставку стосовно 83 суддів, 4 – у зв’язку із досягнення 65-річного віку, 1 – у зв’язку із закінченням строку, на який його було призначено, 21 – за власним бажанням. Крім того, Вища рада юстиції відклала питання стосовно звільнення Безпрозванного Олександра Васильовича з посади судді Ленінського районного суду міста Миколаєва через наявність скарг на нього.

Крім того, Вища рада юстиції ухвалила остаточне рішення стосовно звільнення з посади судді Київського окружного адміністративного суду Берегового Юрія Миколайовича у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено. Нагадаємо, що питання виносилося на засідання Вищої ради юстиції 2 липня 2015 року, але його розгляд було відкладено. Юрій Береговий був призначений на посаду судді Указом Президента України від 22 червня 2009 року № 465/2009 строком на п’ять років, однак він не був зарахований до штату зазначеного суду та не склав присягу судді. За словами Голови Вищої ради юстиції І.Бенедисюка законодавство не містить механізму звільнення з посади судді у подібній ситуації, а тому питання потребувало додаткового вивчення.

Вища рада юстиції, розглянувши матеріали стосовно судді Берегового Ю.М. та висновок секції, вирішила відмовити у внесенні подання Президентові України про звільнення його з посади судді Київського окружного адміністративного суду у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено.

«Ми дійшли до висновку, що Юрій Береговий не став суддею, бо не зайняв посади судді у вказаному суді, а Указ Президента України про його призначення в межах 5-річного строку вичерпав свою дію, тому немає підстав для звільнення цієї особи  з посади, яку він не займав», – пояснив представникам ЗМІ рішення Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, зауваживши, що про правову позицію Ради буде повідомлено суб’єкта призначення судді.

Вища рада юстиції також ухвалила рішення про затвердження зразків скарг (заяв) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді або відповідальність стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності.

Як відзначив під час засідання доповідач з цього питання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, відповідно до статті 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», що визначає дисциплінарне провадження як процедуру розгляду звернення з метою встановлення обставин, що можуть бути підставою для дисциплінарної відповідальності судді, передбачено також вимогу про затвердження та розміщення на офіційному веб-сайті ВРЮ встановлених зразків заяв щодо поведінки судді. Крім того, згідно зі статтею 33 Закону України «Про Вищу раду юстиції» Рада розглядає питання про порушення суддями та прокурорами вимог щодо несумісності їх посад із заняттям діяльністю, забороненою Конституцію та законами України.

Зауважимо, що право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, а також стосовно повідомлення фактів про несумісність суддів та прокурорів, має будь-яка особа, проте у передбаченому Законом порядку.

«З метою забезпечення однакового підходу до порядку затвердження та розміщення зразків скарг (заяв), які підлягають розгляду у Вищій раді юстиції, Радою й було розроблено відповідні рішення, які будуть розміщені на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції, і якими громадяни зможуть скористатися з метою подання заяви чи скарги до Вищої ради юстиції», – повідомив Ігор Бенедисюк.

 

Комісія розглянула питання щодо відсторонення/продовження строку відсторонення суддів від посад

На спільному засіданні дисциплінарної та кваліфікаційної палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 10 липня 2015 року, на підставі клопотань Генерального прокурора України було прийнято рішення відсторонити від займаної посади 3 суддів та продовжити строк відсторонення від займаної посади 1 судді.

Зокрема, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності відсторонено від посади строком на 2 місяці:

 • Асанову Земфіру Ільїмдарівну від посади судді Южного міського суду Одеської області;
 • Лупенка Андрія Валерійовича від посади судді Суворовського районного суду міста Одеси;
 • Чернушенка Антона Васильовича від посади судді Апеляційного суду міста Києва.

Стосовно судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Решетніка Миколи Олександровича Комісія прийняла рішення про продовження строку відсторонення від посади судді строком на 1 місяць.

Розгляд питання про відсторонення Таранкової Ірини Михайлівни, судді Комсомольського міського суду Полтавської області, Комісія відклала.

 

Комісія надала рекомендації 3 кандидатам на посаду судді вперше

10 липня 2015 року відбулося засідання кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. За результатами конкурсного добору прийнято рішення про надання рекомендацій кандидатам для призначення на посади суддів місцевих судів загальної юрисдикції.

Рекомендації отримали:

 • Медведєва Наталія Анатоліївна на посаду судді Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області;
 • Рибас Алла Вікторівна на посаду судді Білозерського районного суду Херсонської області;
 • Шевчук Руслана Миколаївна на посаду судді Чернівецького окружного адміністративного суду.

Питання про надання рекомендацій іншим кандидатам на посаду судді вперше надалі розглядатимуться на засіданнях кваліфікаційної палати Комісії невідкладно в залежності від готовності відповідних матеріалів.

 

Комісія розглянула дисциплінарні питання

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 8 липня 2015 року, розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

За результатами перевірки Комісія прийняла рішення припинити дисциплінарну справу стосовно:

 • Вознюка Сергія Михайловича – судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області;
 • Пономаренко Наталії Василівни – судді Шевченківського районного суду міста Києва;
 • Харчука Віктора Михайловича (обіймав посаду судді апеляційного суду Хмельницької області);
 • Міги Ярослава Михайловича (обіймав посаду судді Радехівського районного суду Львівської області).

Комісія вирішила відкласти розгляд питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності стосовно:

 • Козюренка Ростислава Степановича – судді Франківського районного суду міста Львова;
 • Головіної Катерини Ільдарівни – судді господарського суду міста Києва;
 • Гладун Христини Анатоліївни – судді Печерського районного суду міста Києва.

За 34 зверненнями Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи.

Засідання Вищої ради юстиції

2 липня 2015 року відбулося засідання Вищої ради юстиції. За результатами розгляду питань порядку денного Вища рада юстиції ухвалила низку рішень щодо внесення подань до Президента України та Верховної Ради України стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а також з питань організації роботи секретаріату Вищої ради юстиції.

Як повідомив після засідання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Вища рада юстиції ухвалила рішення про внесення подання про звільнення 35 суддів з посад у відставку та 12 суддів у зв’язку з поданням ними заяв про звільнення з посади за власним бажанням. Крім того, Рада відклала розгляд матеріалів стосовно звільнення трьох суддів у відставку.

Так, відкладено розгляд питання про звільнення з посади у відставкусудді Ленінського районного суду міста Донецька Олещенко Людмили Борисівни у зв’язку із надходженням до секретаріату ВРЮ її заяви про відкладення розгляду до вирішення питання про переведення до іншого суду. Крім того, Рада вирішила відкласти розгляд питання про відставку судді Краснодонського міськрайонного суду Луганської області Булавіної Наталії Іванівни та судді апеляційного суду Запорізької області Незоли Ірини Миколаївни. «Розгляд матеріалів про відставку двох суддів відкладено для додаткової перевірки»,  – пояснив рішення Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк.

Крім того, Вища рада юстиції відклала розгляд питання про внесення подання про звільнення з посади судді Київського окружного адміністративного суду Берегового Юрія Миколайовича у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено. Зауважимо, що Юрій Береговий був призначений на посаду судді Указом Президента України від 22 червня 2009 року № 465/2009 строком на п’ять років, однак він не був зарахований до штату зазначеного суду та не склав присягу судді. За словами Голови Вищої ради юстиції, законодавство не містить механізму звільнення з посади судді у подібній ситуації, а тому потребує додаткового вивчення.

Вища рада юстиції також залишила без розгляду повідомлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення Башмакова Євгена Анатолійовича з посади судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено.

Рішення було прийнято у зв’язку із тим, що постановою Вищого адміністративного суду України від 27 жовтня 2014 року визнано неправомірним рішення ВККСУ від 26 лютого 2014 року про відмову у рекомендуванні для обрання суддею безстроково та зобов’язано Комісію розглянути заяву з урахуванням встановлених судом обставин.

Вища рада юстиції також внесла зміни до рішення ВРЮ від 25 червня 2015 року № 99/0/15-15, що стосуються структури Ради.

Нагадаємо, що Вища рада юстиції у складі, сформованому відповідно до змін, внесених до Закону України «Про Вищу раду юстиції» Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», провела перше організаційне засідання 9 червня 2015 року. На час початку роботи новосформованої Вищої ради юстиції на розгляді ВРЮ знаходилося 589 матеріалів стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами. З початку роботи ВРЮ прийняла рішення про внесення подань до Президента України та Верховної Ради України стосовно звільнення 134 суддів з посад за загальними обставинами.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України відкрила 6 дисциплінарних справ

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося
2 липня 2015 року, розглянуто питання про відкриття та відмову у відкритті дисциплінарної справи.

За результатами перевірки Комісія прийняла рішення відкрити дисциплінарну справу стосовно:

 • судді Макарівського районного суду Київської області Оберемка Владислава Олександровича;
 • судді Городоцького районного суду Львівської області Українця Петра Федоровича;
 • судді Генічеського районного суду Херсонської області Хоменко Валентини Григорівни;
 • судді Козівського районного суду Тернопільської області Вирсти Михайла Михайловича;
 • судді Голосіївського районного суду міста Києва Бондаренко Галини Вікторівни;
 • судді Голосіївського районного суду міста Києва Сальникової Наталі Миколаївни.

За 123 зверненнями Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи.

Комісія прийняла рішення зняти з розгляду дисциплінарні справи стосовно:

 • судді Шевченківського районного суду міста Запоріжжя Щасливої Олени Володимирівни;
 • судді Калинівського районного суду Вінницької області Аліменка Юрія Олександровича;
 • судді Обухівського районного суду Київської області Кравченка Максима Володимировича;
 • судді Солом’янського районного суду міста Києва Коробенка Сергія Віталійовича;
 • судді апеляційного суду Миколаївської області Колосовського Сергія Юрійовича та судді Центрального районного суду міста Миколаєва Тішка Дмитра Анатолійовича;
 • судді апеляційного суду Хмельницької області Харчука Віктора Михайловича (Постановою ВРУ від 25 грудня 2014 року № 59-VIII звільнено з посади судді у зв’язку з поданням заяви про відставку);
 • судді Голосіївського районного суду міста Києва Бойка Олександра Васильовича;
 • судді Київського апеляційного господарського суду Смірнової Лариси Георгіївни;
 • судді Тячівського районного суду Закарпатської області Розмана Михайла Михайловича;
 • суддів апеляційного суду Хмельницької області Шершуна Віктора Володимировича, Задворного Олександра Леонідовича, Курдзіля Віталія Йосиповича;
 • судді Святошинського районного суду міста Києва Макаренка Володимира Вячеславовича;
 • судді господарського суду міста Києва Спичака Олексія Миколайовича, суддів Київського апеляційного господарського суду Синиці Олександра Федоровича, Зеленіна Вячеслава Олексійовича, Ткаченка Бориса Олександровича;
 • судді Житомирського апеляційного адміністративного суду Одемчука Євгенія Віталійовича;
 • судді Печерського районного суду міста Києва Бортницької Віти Вікторівни;
 • судді Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Троценко Тетяни Анатоліївни;
 • суддів апеляційного суду Івано-Франківської області Мелінишин Галини Петрівни, Шишка Анатолія Івановича, Матківського Романа Йосиповича;
 • суддів апеляційного суду Чернігівської області Ішутко Валентини Миколаївни, Іваненко Лілії Володимирівни, Зінченко Світлани Павлівни;
 • судді Самарського районного суду міста Дніпропетровська Грицаюк Ніни Миколаївни (за час здійснення правосуддя на посаді судді Центрально-Міського районного суду міста Горлівки Донецької області);
 • судді Радехівського районного суду Львівської області Міги Ярослава Михайловича;
 • судді господарського суду міста Києва Ягічевої Наталії Іванівни;
 • судді Андрушівського районного суду Житомирської області Карповця Віталія Володимировича;
 • судді Печерського районного суду міста Києва Горкави Вікторії Юріївни та суддів апеляційного суду міста Києва Журавля Олександра Олександровича, Боголюбської Людмили Борисівни;
 • судді окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Тетяни Олександрівни;
 • судді Голосіївського районного суду міста Києва Бойка Олександра Васильовича;
 • судді Печерського районного суду міста Києва Волкової Світлани Яківни та суддів апеляційного суду міста Києва Чернушенка Антона Васильовича, Глиняного Віктора Петровича, Приндюк Марії Василівни.

Відкрито дисциплінарні справи стосовно 7 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 1 липня 2015 року, розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

За результатами перевірки Комісія прийняла рішення відкрити дисциплінарні справи стосовно:

 • судді Рожищенського районного суду Волинської області Хитрика Руслана Івановича;
 • судді Голосіївського районного суду міста Києва Хоменко Олени Леонідівни;
 • судді Львівського апеляційного адміністративного суду Довгополова Олександра Михайловича;
 • судді Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Ігнатенко Вікторії Валентинівни;
 • судді Київського апеляційного господарського суду Ткаченка Бориса Олександровича;
 • судді апеляційного суду Дніпропетровської області Свідерської Тетяни Анатоліївни (за дії, вчинені на посаді судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська);
 • судді Франківського районного суду міста Львова Мартинишин Марії Олексіївни.

За 124 зверненнями Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи.

Зокрема, Комісія відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Волкова Юрія Руфовича та суддів апеляційного суду Одеської області Стоянової Любові Олександрівни, Тітієвської Валентини Дмитрівни. Стосовно Неделько Валентини Олексіївни дисциплінарну справу припинено.

Комісія прийняла рішення зняти з розгляду дисциплінарні справи стосовно:

 • Філатова Костянтина Борисовича – судді Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;
 • Фаркош Юлії Анатоліївни – судді Печерського районного суду міста Києва;
 • Мілєвої Ірини Вікторівни – судді господарського суду Дніпропетровської області;
 • Новака Романа Васильовича – судді Печерського районного суду міста Києва;
 • Гусарової Віри Володимирівни – судді Якимівського районного суду Запорізької області;
 • Сарбея Олександра Федоровича – судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області;
 • Ковальчука Василя Олександровича – судді Тернівського міського суду Дніпропетровської області;
 • Губи Євгенії Іванівни, Борщова Ігоря Олексійовича, Федулеєвої Юлії Олександрівни – суддів Київського районного суду міста Одеси;
 • Слюсар Тетяни Андріївни – судді апеляційного суду міста Києва;
 • Варнавської Людмили Олександрівни – судді Комунарського районного суду міста Запоріжжя (за здійснення правосуддя на посаді судді Сніжнянського міського суду Донецької області);
 • Пилипчук Лідії Іванівни, Дряниці Юрія Володимировича, Карнауха Петра Миколайовича – суддів апеляційного суду Полтавської області;
 • Курдельчука Ігоря Даниловича – судді господарського суду міста Києва;
 • Соломко Ірини Іванівни – судді Чернігівського окружного адміністративного суду;
 • Бойко Світлани Миколаївни – судді апеляційного суду Львівської області;
 • Коваленка Олександра Миколайовича – судді Сквирського районного суду Київської області (за час здійснення правосуддя на посаді судді Первомайського міського суду Луганської області), Овчаренко Олени Леонідівни – судді Рубіжанського міського суду Луганської області (за час здійснення правосуддя на посаді судді Первомайського міського суду Луганської області), Мазки Наталії Броніславівни – судді Макарівського районного суду Київської області (за час здійснення правосуддя на посаді судді Первомайського міського суду Луганської області);
 • Демидової Світлани Олександрівни – судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська;
 • Смолія Ігоря Володимировича, Григоровича Павла Олександровича, Каракашьяна Сергія Костянтиновича – суддів Окружного адміністративного суду міста Києва;
 • Кравцової Алли Валентинівни – судді Болградського районного суду Одеської області;
 • Карнауха Петра Миколайовича – судді апеляційного суду Полтавської області.
Copyright MyCorp © 2015
Контакти
Наша адреса:
м. Суми, вул. Береста, 13
тел. 067 5423007
тел. 066 7831615
факс 0542 771747
juristsumy@ukr.net 
ЗАКОННІСТЬ.ПРОФЕСІЙНІСТЬ.ПОРЯДНІСТЬ.
Конструктор сайтів - uCoz