Правова спілка "ВАШ ЮРИСТ" - Новини
Вівторок, 04.08.2015
Правова спілка ВАШ ЮРИСТ
НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ У БУДЬ-ЯКІЙ СИТУАЦІЇ!
Вітаю Вас, Гість · RSS


Діяльність судової влади [362]
Пошук на сайті
Календар
«  Серпень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

 Новини

 

Засідання Вищої ради юстиції

За результатами засідання 16 липня 2015 року Вища рада юстиції залишила без розгляду 19 заяв суддів, що мали намір звільнитися з посад за загальними обставинами,  через відкликання ними таких заяв.

Загалом на засідання Вищої ради юстиції було винесено 129 матеріалів стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами. Вища рада юстиції ухвалила рішення внести подання про звільнення з посад у відставку стосовно 83 суддів, 4 – у зв’язку із досягнення 65-річного віку, 1 – у зв’язку із закінченням строку, на який його було призначено, 21 – за власним бажанням. Крім того, Вища рада юстиції відклала питання стосовно звільнення Безпрозванного Олександра Васильовича з посади судді Ленінського районного суду міста Миколаєва через наявність скарг на нього.

Крім того, Вища рада юстиції ухвалила остаточне рішення стосовно звільнення з посади судді Київського окружного адміністративного суду Берегового Юрія Миколайовича у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено. Нагадаємо, що питання виносилося на засідання Вищої ради юстиції 2 липня 2015 року, але його розгляд було відкладено. Юрій Береговий був призначений на посаду судді Указом Президента України від 22 червня 2009 року № 465/2009 строком на п’ять років, однак він не був зарахований до штату зазначеного суду та не склав присягу судді. За словами Голови Вищої ради юстиції І.Бенедисюка законодавство не містить механізму звільнення з посади судді у подібній ситуації, а тому питання потребувало додаткового вивчення.

Вища рада юстиції, розглянувши матеріали стосовно судді Берегового Ю.М. та висновок секції, вирішила відмовити у внесенні подання Президентові України про звільнення його з посади судді Київського окружного адміністративного суду у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено.

«Ми дійшли до висновку, що Юрій Береговий не став суддею, бо не зайняв посади судді у вказаному суді, а Указ Президента України про його призначення в межах 5-річного строку вичерпав свою дію, тому немає підстав для звільнення цієї особи  з посади, яку він не займав», – пояснив представникам ЗМІ рішення Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, зауваживши, що про правову позицію Ради буде повідомлено суб’єкта призначення судді.

Вища рада юстиції також ухвалила рішення про затвердження зразків скарг (заяв) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді або відповідальність стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності.

Як відзначив під час засідання доповідач з цього питання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, відповідно до статті 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», що визначає дисциплінарне провадження як процедуру розгляду звернення з метою встановлення обставин, що можуть бути підставою для дисциплінарної відповідальності судді, передбачено також вимогу про затвердження та розміщення на офіційному веб-сайті ВРЮ встановлених зразків заяв щодо поведінки судді. Крім того, згідно зі статтею 33 Закону України «Про Вищу раду юстиції» Рада розглядає питання про порушення суддями та прокурорами вимог щодо несумісності їх посад із заняттям діяльністю, забороненою Конституцію та законами України.

Зауважимо, що право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, а також стосовно повідомлення фактів про несумісність суддів та прокурорів, має будь-яка особа, проте у передбаченому Законом порядку.

«З метою забезпечення однакового підходу до порядку затвердження та розміщення зразків скарг (заяв), які підлягають розгляду у Вищій раді юстиції, Радою й було розроблено відповідні рішення, які будуть розміщені на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції, і якими громадяни зможуть скористатися з метою подання заяви чи скарги до Вищої ради юстиції», – повідомив Ігор Бенедисюк.

Комісія розглянула питання щодо відсторонення/продовження строку відсторонення суддів від посад

На спільному засіданні дисциплінарної та кваліфікаційної палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 10 липня 2015 року, на підставі клопотань Генерального прокурора України було прийнято рішення відсторонити від займаної посади 3 суддів та продовжити строк відсторонення від займаної посади 1 судді.

Зокрема, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності відсторонено від посади строком на 2 місяці:

 • Асанову Земфіру Ільїмдарівну від посади судді Южного міського суду Одеської області;
 • Лупенка Андрія Валерійовича від посади судді Суворовського районного суду міста Одеси;
 • Чернушенка Антона Васильовича від посади судді Апеляційного суду міста Києва.

Стосовно судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Решетніка Миколи Олександровича Комісія прийняла рішення про продовження строку відсторонення від посади судді строком на 1 місяць.

Розгляд питання про відсторонення Таранкової Ірини Михайлівни, судді Комсомольського міського суду Полтавської області, Комісія відклала.

Комісія надала рекомендації 3 кандидатам на посаду судді вперше

10 липня 2015 року відбулося засідання кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. За результатами конкурсного добору прийнято рішення про надання рекомендацій кандидатам для призначення на посади суддів місцевих судів загальної юрисдикції.

Рекомендації отримали:

 • Медведєва Наталія Анатоліївна на посаду судді Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області;
 • Рибас Алла Вікторівна на посаду судді Білозерського районного суду Херсонської області;
 • Шевчук Руслана Миколаївна на посаду судді Чернівецького окружного адміністративного суду.

Питання про надання рекомендацій іншим кандидатам на посаду судді вперше надалі розглядатимуться на засіданнях кваліфікаційної палати Комісії невідкладно в залежності від готовності відповідних матеріалів.

Комісія розглянула дисциплінарні питання

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 8 липня 2015 року, розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

За результатами перевірки Комісія прийняла рішення припинити дисциплінарну справу стосовно:

 • Вознюка Сергія Михайловича – судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області;
 • Пономаренко Наталії Василівни – судді Шевченківського районного суду міста Києва;
 • Харчука Віктора Михайловича (обіймав посаду судді апеляційного суду Хмельницької області);
 • Міги Ярослава Михайловича (обіймав посаду судді Радехівського районного суду Львівської області).

Комісія вирішила відкласти розгляд питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності стосовно:

 • Козюренка Ростислава Степановича – судді Франківського районного суду міста Львова;
 • Головіної Катерини Ільдарівни – судді господарського суду міста Києва;
 • Гладун Христини Анатоліївни – судді Печерського районного суду міста Києва.

За 34 зверненнями Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи.

Засідання Вищої ради юстиції

2 липня 2015 року відбулося засідання Вищої ради юстиції. За результатами розгляду питань порядку денного Вища рада юстиції ухвалила низку рішень щодо внесення подань до Президента України та Верховної Ради України стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а також з питань організації роботи секретаріату Вищої ради юстиції.

Як повідомив після засідання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Вища рада юстиції ухвалила рішення про внесення подання про звільнення 35 суддів з посад у відставку та 12 суддів у зв’язку з поданням ними заяв про звільнення з посади за власним бажанням. Крім того, Рада відклала розгляд матеріалів стосовно звільнення трьох суддів у відставку.

Так, відкладено розгляд питання про звільнення з посади у відставкусудді Ленінського районного суду міста Донецька Олещенко Людмили Борисівни у зв’язку із надходженням до секретаріату ВРЮ її заяви про відкладення розгляду до вирішення питання про переведення до іншого суду. Крім того, Рада вирішила відкласти розгляд питання про відставку судді Краснодонського міськрайонного суду Луганської області Булавіної Наталії Іванівни та судді апеляційного суду Запорізької області Незоли Ірини Миколаївни. «Розгляд матеріалів про відставку двох суддів відкладено для додаткової перевірки»,  – пояснив рішення Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк.

Крім того, Вища рада юстиції відклала розгляд питання про внесення подання про звільнення з посади судді Київського окружного адміністративного суду Берегового Юрія Миколайовича у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено. Зауважимо, що Юрій Береговий був призначений на посаду судді Указом Президента України від 22 червня 2009 року № 465/2009 строком на п’ять років, однак він не був зарахований до штату зазначеного суду та не склав присягу судді. За словами Голови Вищої ради юстиції, законодавство не містить механізму звільнення з посади судді у подібній ситуації, а тому потребує додаткового вивчення.

Вища рада юстиції також залишила без розгляду повідомлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення Башмакова Євгена Анатолійовича з посади судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено.

Рішення було прийнято у зв’язку із тим, що постановою Вищого адміністративного суду України від 27 жовтня 2014 року визнано неправомірним рішення ВККСУ від 26 лютого 2014 року про відмову у рекомендуванні для обрання суддею безстроково та зобов’язано Комісію розглянути заяву з урахуванням встановлених судом обставин.

Вища рада юстиції також внесла зміни до рішення ВРЮ від 25 червня 2015 року № 99/0/15-15, що стосуються структури Ради.

Нагадаємо, що Вища рада юстиції у складі, сформованому відповідно до змін, внесених до Закону України «Про Вищу раду юстиції» Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», провела перше організаційне засідання 9 червня 2015 року. На час початку роботи новосформованої Вищої ради юстиції на розгляді ВРЮ знаходилося 589 матеріалів стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами. З початку роботи ВРЮ прийняла рішення про внесення подань до Президента України та Верховної Ради України стосовно звільнення 134 суддів з посад за загальними обставинами.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України відкрила 6 дисциплінарних справ

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося
2 липня 2015 року, розглянуто питання про відкриття та відмову у відкритті дисциплінарної справи.

За результатами перевірки Комісія прийняла рішення відкрити дисциплінарну справу стосовно:

 • судді Макарівського районного суду Київської області Оберемка Владислава Олександровича;
 • судді Городоцького районного суду Львівської області Українця Петра Федоровича;
 • судді Генічеського районного суду Херсонської області Хоменко Валентини Григорівни;
 • судді Козівського районного суду Тернопільської області Вирсти Михайла Михайловича;
 • судді Голосіївського районного суду міста Києва Бондаренко Галини Вікторівни;
 • судді Голосіївського районного суду міста Києва Сальникової Наталі Миколаївни.

За 123 зверненнями Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи.

Комісія прийняла рішення зняти з розгляду дисциплінарні справи стосовно:

 • судді Шевченківського районного суду міста Запоріжжя Щасливої Олени Володимирівни;
 • судді Калинівського районного суду Вінницької області Аліменка Юрія Олександровича;
 • судді Обухівського районного суду Київської області Кравченка Максима Володимировича;
 • судді Солом’янського районного суду міста Києва Коробенка Сергія Віталійовича;
 • судді апеляційного суду Миколаївської області Колосовського Сергія Юрійовича та судді Центрального районного суду міста Миколаєва Тішка Дмитра Анатолійовича;
 • судді апеляційного суду Хмельницької області Харчука Віктора Михайловича (Постановою ВРУ від 25 грудня 2014 року № 59-VIII звільнено з посади судді у зв’язку з поданням заяви про відставку);
 • судді Голосіївського районного суду міста Києва Бойка Олександра Васильовича;
 • судді Київського апеляційного господарського суду Смірнової Лариси Георгіївни;
 • судді Тячівського районного суду Закарпатської області Розмана Михайла Михайловича;
 • суддів апеляційного суду Хмельницької області Шершуна Віктора Володимировича, Задворного Олександра Леонідовича, Курдзіля Віталія Йосиповича;
 • судді Святошинського районного суду міста Києва Макаренка Володимира Вячеславовича;
 • судді господарського суду міста Києва Спичака Олексія Миколайовича, суддів Київського апеляційного господарського суду Синиці Олександра Федоровича, Зеленіна Вячеслава Олексійовича, Ткаченка Бориса Олександровича;
 • судді Житомирського апеляційного адміністративного суду Одемчука Євгенія Віталійовича;
 • судді Печерського районного суду міста Києва Бортницької Віти Вікторівни;
 • судді Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Троценко Тетяни Анатоліївни;
 • суддів апеляційного суду Івано-Франківської області Мелінишин Галини Петрівни, Шишка Анатолія Івановича, Матківського Романа Йосиповича;
 • суддів апеляційного суду Чернігівської області Ішутко Валентини Миколаївни, Іваненко Лілії Володимирівни, Зінченко Світлани Павлівни;
 • судді Самарського районного суду міста Дніпропетровська Грицаюк Ніни Миколаївни (за час здійснення правосуддя на посаді судді Центрально-Міського районного суду міста Горлівки Донецької області);
 • судді Радехівського районного суду Львівської області Міги Ярослава Михайловича;
 • судді господарського суду міста Києва Ягічевої Наталії Іванівни;
 • судді Андрушівського районного суду Житомирської області Карповця Віталія Володимировича;
 • судді Печерського районного суду міста Києва Горкави Вікторії Юріївни та суддів апеляційного суду міста Києва Журавля Олександра Олександровича, Боголюбської Людмили Борисівни;
 • судді окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Тетяни Олександрівни;
 • судді Голосіївського районного суду міста Києва Бойка Олександра Васильовича;
 • судді Печерського районного суду міста Києва Волкової Світлани Яківни та суддів апеляційного суду міста Києва Чернушенка Антона Васильовича, Глиняного Віктора Петровича, Приндюк Марії Василівни.

Відкрито дисциплінарні справи стосовно 7 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 1 липня 2015 року, розглянуто питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

За результатами перевірки Комісія прийняла рішення відкрити дисциплінарні справи стосовно:

 • судді Рожищенського районного суду Волинської області Хитрика Руслана Івановича;
 • судді Голосіївського районного суду міста Києва Хоменко Олени Леонідівни;
 • судді Львівського апеляційного адміністративного суду Довгополова Олександра Михайловича;
 • судді Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Ігнатенко Вікторії Валентинівни;
 • судді Київського апеляційного господарського суду Ткаченка Бориса Олександровича;
 • судді апеляційного суду Дніпропетровської області Свідерської Тетяни Анатоліївни (за дії, вчинені на посаді судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська);
 • судді Франківського районного суду міста Львова Мартинишин Марії Олексіївни.

За 124 зверненнями Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи.

Зокрема, Комісія відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Волкова Юрія Руфовича та суддів апеляційного суду Одеської області Стоянової Любові Олександрівни, Тітієвської Валентини Дмитрівни. Стосовно Неделько Валентини Олексіївни дисциплінарну справу припинено.

Комісія прийняла рішення зняти з розгляду дисциплінарні справи стосовно:

 • Філатова Костянтина Борисовича – судді Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;
 • Фаркош Юлії Анатоліївни – судді Печерського районного суду міста Києва;
 • Мілєвої Ірини Вікторівни – судді господарського суду Дніпропетровської області;
 • Новака Романа Васильовича – судді Печерського районного суду міста Києва;
 • Гусарової Віри Володимирівни – судді Якимівського районного суду Запорізької області;
 • Сарбея Олександра Федоровича – судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області;
 • Ковальчука Василя Олександровича – судді Тернівського міського суду Дніпропетровської області;
 • Губи Євгенії Іванівни, Борщова Ігоря Олексійовича, Федулеєвої Юлії Олександрівни – суддів Київського районного суду міста Одеси;
 • Слюсар Тетяни Андріївни – судді апеляційного суду міста Києва;
 • Варнавської Людмили Олександрівни – судді Комунарського районного суду міста Запоріжжя (за здійснення правосуддя на посаді судді Сніжнянського міського суду Донецької області);
 • Пилипчук Лідії Іванівни, Дряниці Юрія Володимировича, Карнауха Петра Миколайовича – суддів апеляційного суду Полтавської області;
 • Курдельчука Ігоря Даниловича – судді господарського суду міста Києва;
 • Соломко Ірини Іванівни – судді Чернігівського окружного адміністративного суду;
 • Бойко Світлани Миколаївни – судді апеляційного суду Львівської області;
 • Коваленка Олександра Миколайовича – судді Сквирського районного суду Київської області (за час здійснення правосуддя на посаді судді Первомайського міського суду Луганської області), Овчаренко Олени Леонідівни – судді Рубіжанського міського суду Луганської області (за час здійснення правосуддя на посаді судді Первомайського міського суду Луганської області), Мазки Наталії Броніславівни – судді Макарівського районного суду Київської області (за час здійснення правосуддя на посаді судді Первомайського міського суду Луганської області);
 • Демидової Світлани Олександрівни – судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська;
 • Смолія Ігоря Володимировича, Григоровича Павла Олександровича, Каракашьяна Сергія Костянтиновича – суддів Окружного адміністративного суду міста Києва;
 • Кравцової Алли Валентинівни – судді Болградського районного суду Одеської області;
 • Карнауха Петра Миколайовича – судді апеляційного суду Полтавської області.

Засідання Вищої ради юстиції

30 червня відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад. До порядку денного було включено 72 матеріали про звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у відставку, за власним бажанням, у зв’язку із закінченням строку, на який було призначено суддю. За результатами розгляду секцією ухвалено висновки стосовно 50 матеріалів про звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме: 38 суддів – у зв’язку з поданням заяви про відставку та 12 – у зв’язку з поданням заяви про звільнення з посади за власним бажанням.

Водночас секція Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад відклала розгляд 20 матеріалів про звільнення суддів за загальними обставинами, зокрема через:

-        непідтвердження дійсного волевиявлення судді і відсутності стороннього впливу і примусу при написанні заяви про звільнення;

-        наявність скарг у Вищій раді юстиції та Вищій кваліфікаційній комісії суддів України на дії судді;

-        необхідність з’ясувати обставини щодо роботи судді на території України;

-        відкликання суддею заяви про звільнення.

Секція також розглянула 2 матеріали стосовно звільнення суддів у зв’язку із закінченням строку, на який суддю було призначено. За результатами розгляду ухвалила висновок рекомендувати Вищій раді юстиції відмовити у внесенні подання Президентові України про звільнення Берегового Юрія Миколайовича з посади судді Київського окружного адміністративного суду у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено, оскільки він не був зарахований до штату суду та не обійняв посаду судді.

Крім того, секція ухвалила висновок рекомендувати Вищій раді юстиції залишити без розгляду повідомлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення Башмакова Євгена Анатолійовича з посади судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська у зв’язку із закінченням строку, на який його призначено. Висновок секції ґрунтується на тому, що  постановою Вищого адміністративного суду України від 27 жовтня 2014 року рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 26 лютого 2014 року про відмову у рекомендуванні його для обрання суддею безстроково було визнано неправомірним, а Вищу кваліфікаційну комісію суддів України було зобов’язано розглянути заяву повторно з урахуванням встановлених судом обставин.

Остаточні рішення будуть ухвалені на засіданні Вищої ради юстиції.

Комісія розглянула дисциплінарні питання

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 30 червня – 1 липня 2015 року, розглянуто питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

За результатами розгляду матеріалів Комісія прийняла рішення застосувати дисциплінарне стягнення у виді догани стосовно Мартинишин Марії Олексіївни – судді Франківського районного суду міста Львова та Браги Артема Володимировича – судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська.

За результатами перевірки Комісія прийняла рішення відкрити дисциплінарну справу стосовно:

 • Нікуліної Людмили Петрівни – судді Червонозаводського районного суду міста Харкова;
 • Шеремети Галини Ігорівни – судді Личаківського районного суду міста Львова;
 • Бібіка Миколи Миколайовича – судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська;
 • Матвєєвої Наталі Василівни – судді Новокаховського міського суду Херсонської області.

За 347 зверненнями Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи.

Зокрема, Комісія відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно Маймура Фелікса Федоровича, судді Кіровоградського районного суду міста Дніпропетровська та Єлізаренко Ірми Анатоліївни, судді апеляційного суду Дніпропетровської області. Стосовно Чубукова Олексія Петровича та Михайловської Світлани Юріївни дисциплінарну справу припинено.

Також відмовлено у відкритті дисциплінарної справи стосовно Підкурганного Володимира Володимировича, судді Вишгородського районного суду Київської області. Стосовно Малорода Олександра Івановича дисциплінарну справу припинено.

Комісія відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів апеляційного суду Черкаської області Соломки Ірини Анатоліївни та Гончарука Івана Михайловича. Стосовно Охріменка Івана Кириловича дисциплінарну справу припинено.

Відмовлено у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Бібіка Миколи Миколайовича та суддів апеляційного суду Дніпропетровської області Волошина Миколи Петровича, Демченко Ельвіри Львівни. Стосовно Басуєвої Тетяни Андріївни дисциплінарну справу припинено.

Комісія відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно Красвітної Тетяни Петрівни, судді апеляційного суду Дніпропетровської області. Стосовно Чубукова Олексія Петровича та Михайловської Світлани Юріївни дисциплінарну справу припинено.

За результатами перевірки Комісія прийняла рішення припинити дисциплінарну справу стосовно Чернік Анастасії Петрівни (обіймала посаду судді Марківського районного суду Луганської області).

Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення зняти з розгляду дисциплінарні справи для додаткової перевірки стосовно:

 • Овчаренко Наталії Григорівни – судді Кіровського районного суду міста Дніпропетровська та суддів Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Гончаренка Вадима Миколайовича, Шелестова Кирила Олександровича та Мельниченка Сергія Петровича;
 • Браги Артема Володимировича – судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська та Єлісєєвої Тетяни Юріївни – судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська;
 • Андрощука Євгенія Миколайовича – судді Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області;
 • Цішковського Володимира Анатолійовича – судді Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області;
 • Оверіної Ольги Валеріївни – судді апеляційного суду Одеської області;
 • Задорожного Миколи Івановича – судді Дзержинського районного суду міста Харкова;
 • Процька Ярослава Володимировича – судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області;
 • Березюк Вікторії Володимирівни – судді Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області;
 • Грибанової Юлії Львівни – судді Васильківського міськрайонного суду Київської області;
 • Сидоренко Юлії Володимирівни – судді Василівського районного суду Запорізької області;
 • Шевчук Юлії Валеріївни та Боярського Олександра Олександровича – суддів Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області;
 • Єлісєєвої Тетяни Юріївни – судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська;
 • Полубана Миколи Петровича – судді Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області;
 • Волчка Андрія Ярославовича – судді Києво-Святошинського районного суду Київської області;
 • Пукшин Людмили Гелярівни – судді господарського суду міста Києва;
 • Букіної Олени Миколаївни – судді Солом’янського районного суду міста Києва;
 • Галчанського Сергія Вікторовича – судді Оріхівського районного суду Запорізької області.

Комісія розпочала надавати рекомендації кандидатам на посаду судді вперше

26 червня 2015 року відбулося засідання кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. За результатами конкурсного добору прийнято рішення про надання рекомендацій кандидатам для призначення на посади суддів місцевих судів загальної юрисдикції.

Рекомендації отримали:

 • Балаклицька Ольга Володимирівна на посаду судді господарського суду Рівненської області;
 • Галівець Ірина Вікторівна на посаду судді господарського суду Дніпропетровської області;
 • Кузнець Олександр Миколайович на посаду судді господарського суду Дніпропетровської області;
 • Семчук Олена Сергіївна на посаду судді господарського суду Полтавської області.

Питання про надання рекомендацій іншим кандидатам на посаду судді вперше надалі розглядатимуться на засіданнях кваліфікаційної палати Комісії невідкладно в залежності від готовності відповідних матеріалів.

Комісія розглянула питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося
25 червня 2015 року, розглянуто питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

За результатами перевірки Комісія прийняла рішення відкрити дисциплінарну справу стосовно:

 • Козюренка Ростислава Степановича – судді Франківського районного суду міста Львова;
 • Калініченко Лариси Степанівни – судді Голосіївського районного суду міста Києва;
 • Юхименка Олексія Михайловича – судді Золочівського районного суду Харківської області;
 • Пасічника Дмитра Івановича – судді Кіровоградського районного суду Кіровоградської області.

За 320 зверненнями Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи.

Зокрема, Комісія відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів апеляційного суду Дніпропетровської області Пономарь Зої Михайлівни та Красвітної Тетяни Петрівни. Стосовно Михайловської Світлани Юріївни дисциплінарну справу припинено.

Також відмовлено у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів апеляційного суду Хмельницької області Кулеши Лариси Михайлівни, Баса Олексія Григоровича та Заїки Віктора Миколайовича. Стосовно Рищука Петра Ксенофонтовича дисциплінарну справу припинено.

Комісія припинила дисциплінарну справу стосовно:

 • Літвина Олексія Терентійовича (обіймав посаду судді Житомирського окружного адміністративного суду);
 • Наборозняка Миколи Івановича (обіймав посаду судді Святошинського районного суду міста Києва);
 • Сороки Катерини Миколаївни (обіймала посаду судді Октябрського районного суду міста Полтави);
 • Боярського Олександра Олександровича (обіймав посаду судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області);
 • Троян Наталії Анатоліївни (обіймала посаду судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області);
 • Кукліної Надії Олександрівни (обіймала посаду судді апеляційного суду Харківської області).

Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення зняти з розгляду дисциплінарні справи для додаткової перевірки стосовно:

 • Кухленка Дмитра Сергійовича – судді Ірпінського міського суду Київської області;
 • Арсірія Руслана Олександровича – судді окружного адміністративного суду міста Києва;
 • Малинникова Олега Федоровича – судді Шевченківського районного суду міста Києва;
 • Руднєвої Олени Олександрівни – судді Дзержинського районного суду міста Харкова;
 • Цукурова Владислава Петровича – судді Ворошиловського районного суду міста Донецька;
 • Мальцева Дмитра Олександровича – судді Шевченківського районного суду міста Києва;
 • Чередніченко Наталії Петрівни – судді Голосіївського районного суду міста Києва;
 • Слободянюка Павла Леонідовича – судді Шевченківського районного суду міста Києва;
 • Домарацької Алли Вікторівни – судді Святошинського районного суду міста Києва;
 • Ісаєвської Олени Володимирівни, Остапчук Тетяни Володимирівни, Козлова Руслана Юрійовича – суддів Печерського районного суду міста Києва, Качана Віктора Яковича, Рейнарт Ійї Матвіївни, Барановської Людмили Василівни, Шахової Олени Василівни, Головачова Ярослава Вячеславовича, Поливач Любові Дмитрівни, Прокопчук Наталії Олексіївни та Махлай Людмили Дмитрівни – суддів апеляційного суду міста Києва;
 • Козлова Руслана Юрійовича – судді Печерського районного суду міста Києва;
 • Хрімлі Олександра Геннадійовича, Ганечко Олени Миколаївни та Літвіної Наталії Миколаївни – суддів Київського апеляційного адміністративного суду;
 • Ганечко Олени Миколаївни, Коротких Андрія Юрійовича та Хрімлі Олександра Геннадійовича - суддів Київського апеляційного адміністративного суду;
 • Козлова Руслана Юрійовича – судді Печерського районного суду міста Києва;
 • Левика Ярослава Андрійовича, Бакуса Володимира Ярославовича та Гірник Тетяни Анатоліївни – суддів апеляційного суду Львівської області;
 • Шулежка Віктора Петровича – судді окружного адміністративного суду міста Києва.

Комісія продовжила строк відсторонення від посади 6 суддів

На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 24 червня 2015 року, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення продовжити строк відсторонення від займаної посади 6 суддів.

Зокрема, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності продовжено відсторонення від посади строком на 1 місяць стосовно:

 • судді Біляївського районного суду Одеської області Мельничук Ніни Ігнатіївни;
 • судді Деражнянського районного суду Хмельницької області Дворніна Олега Станіславовича;
 • судді Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Дубцова Олександра Валерійовича;
 • судді Суворовського районного суду міста Одеси Лупенка Андрія Валерійовича;
 • судді Макарівського районного суду Київської області Оберемка Владислава Олександровича;
 • судді Обухівського районного суду Київської області Мостового Романа Петровича.

Також Комісія відсторонила від посади терміном на 2 місяці суддю Києво-Святошинського районного суду Київської області Лисенка Владислава Вікторовича.

Відкладено розгляд справи про відсторонення від посади стосовно Перепелюк Любові Матвіївни – судді апеляційного суду Чернівецької області.

Стосовно Стеценка Олега Олександровича – судді Одеського окружного адміністративного суду, Комісія прийняла рішення про повернення клопотання Генеральному прокурору України.

Copyright MyCorp © 2015
Контакти
Наша адреса:
м. Суми, вул. Береста, 13
тел. 067 5423007
тел. 066 7831615
факс 0542 771747
juristsumy@ukr.net 
ЗАКОННІСТЬ.ПРОФЕСІЙНІСТЬ.ПОРЯДНІСТЬ.
Конструктор сайтів - uCoz