Понеділок, 07.07.2025
Правова спілка ВАШ ЮРИСТ
НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ У БУДЬ-ЯКІЙ СИТУАЦІЇ!
Вітаю Вас, Гість · RSS


Діяльність судової влади [380]
Пошук на сайті
Календар
«  Жовтень 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

 
Головна » 2014 » Жовтень » 11 » Ліквідація вищих спеціалізованих судів загальмує роботу та розбалансує вибудовану судову систему
21:49
Ліквідація вищих спеціалізованих судів загальмує роботу та розбалансує вибудовану судову систему

Про це заявив Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло під час свого виступу на ІІІ Судовому форумі Асоціації правників України, який відбувся у Києві 3 жовтня 2014 року.

Підтримуючи наміри щодо реформ судової системи, Голова ВАСУ у той же час висловив надзвичайну стурбованість методами її реалізації: «Останні кроки у цьому напрямі на практиці можуть призвести до руйнації судової системи, згубні наслідки якої виявляться прямо протилежними задекларованій меті». Так, зокрема, на думку О. Нечитайла практична реалізація заходів щодо ліквідації вищих спеціалізованих судів загальмує роботу та розбалансує вибудовану судову систему, що спричинить негативні наслідки для громадян та створить негативний міжнародний імідж для держави Україна.

Разом з тим Голова Вищого адмінсуду зауважив, що потребують змін конституційні положення щодо порядку утворення, реорганізації та ліквідації судів, визначення їх мережі. Крім цього, особливої уваги потребують зміни конституційно визначених кваліфікаційних вимог до осіб, які претендують на зайняття посади судді. Це збільшення вікового цензу з 25 до 30 років і стажу роботи в галузі права з 3 до 5 років. Водночас, за словами Олександра Нечитайла, збільшення граничного віку перебyвaння на посаді судді до 70 років повинно стосуватися лише суддів Конституційного Суду України, Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів.

Очільник ВАСУ відзначив також важливість суддівського самоврядування для утвердження незалежності судів. Так, на його думку, органи, наділені потужними повноваженнями щодо суддів – вирішення питань про призначення на посади, кар’єрні переміщення, призначення на адміністративні посади та дисциплінарні санкції –  повинні бути частиною суддівського самоврядування.

Одним з ключових питань порядку денного судової реформи О.Нечитайло назвав посилення довіри суспільства до судової системи. Разом з тим він зазначив, що суспільство має бути впевненим, що  положення законів, спрямованих на очищення влади, зокрема судової, не створюють загрозу посилення тиску на судову владу та не мають корупціогенний характер.

Нагадаємо, ІІІ Судовий форум Асоціації правників України мав на меті обговорення найактуальніших питань та найгостріших проблеми – від реформи судової влади та новітньої судової практики до найважливіших змін у законодавстві. Участь у заході взяли провідні правники держави, серед яких представники спеціалізованих судів та судів загальної юрисдикції, вітчизняні науковці та практикуючі адвокати.

Категорія: Діяльність судової влади | Переглядів: 408 | Додав: Прядко | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2025
Контакти
Наша адреса:
м. Суми, вул. Береста, 13
тел. 067 5423007
тел. 066 7831615
факс 0542 771747
juristsumy@ukr.net















 
ЗАКОННІСТЬ.ПРОФЕСІЙНІСТЬ.ПОРЯДНІСТЬ.
Конструктор сайтів - uCoz