Понеділок, 07.07.2025
Правова спілка ВАШ ЮРИСТ
НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ У БУДЬ-ЯКІЙ СИТУАЦІЇ!
Вітаю Вас, Гість · RSS


Діяльність судової влади [380]
Пошук на сайті
Календар
«  Грудень 2012  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

 
Головна » 2012 » Грудень » 10 » Адміністративна юстиція в Україні відбулася!
23:08
Адміністративна юстиція в Україні відбулася!

На цьому наголошували у вітальних промовах учасники міжнародної науково-практичної конференції  «Роль і вплив практики адміністративного судочинства на розвиток публічного права», присвяченої 10-й річниці утворення Вищого адміністративного суду України. Захід відбувся 29-30 листопада 2012 року.

Колектив ВАСУ привітали Радник Президента України - Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Андрій  Портнов, Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін, перший заступник Голови Верховного Суду України, Голова Ради суддів України Ярослав Романюк, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, посол Мадіна Джарбусинова, керівник проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» Девід Вон, заступник Директора Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстер, суддя Конституційного Суду України, перший Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Пасенюк, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя  Сергій Ківалов,  Голова Вищого господарського суду України Віктор  Татьков, виконуючий обов’язки Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслав Міщенко, Міністр юстиції України Олександр  Лавринович,  Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко, голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк.

Радник Президента України - Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Андрій  Портнов під час виступу відзначив, що система адміністративних судів, яка очолюється Вищим адміністративним судом України, у своїй роботі демонструє належні стандарти правосуддя. Минулі роки підтвердили, що адміністративні суді є важливою частиною судової влади. Саме на них покладено непросте завдання - знаходити законне справедливе рішення у спорах між громадянином і державою.

У свою чергу Голова Конституційного суду України Анатолій Головін у вітальному слові, зокрема, зазначив, що судді адміністративних судів під час минулих виборів депутатів до Верховної Ради України продемонстрували високий професіоналізм, діяли стримано, толерантно і в межах своїх повноважень та у спосіб, визначений Конституцією та законами України, незважаючи при цьому на тиск з усіх фронтів політичного протистояння.

Перший заступник Голови ВСУ Ярослав Романюк акцентував увагу, що упродовж 10 років адмінсудочинством зроблено вагомий внесок у складний процес перетворення України на справжню правову державу, у якій людина, її права і свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні посол Мадіна Джарбусинова у вітальній промові сказала: «Координатор проектів ОБСЄ в Україні співпрацює з ВАСУ з 2004 року. За цей період ми впровадили низку спільних проектів, спрямованих на розвиток адміністративної юстиції та забезпечення єдності судової практики адміністративних судів України. Важливо зазначити, що ОБСЄ була першою міжнародною організацією, яка підтримала розвиток адміністративної юстиції в Україні ще до прийняття відповідного законодавства».

Керівник Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» Девід Вон висловив задоволення тим, що шість з десяти років проект підтримував ініціативи ВАСУ: допомагав у виданні наукових праць, організації навчальних семінарів, конференцій. «Проект USAID «Справедливе правосуддя» завжди надавав значної ваги розвитку адміністративного судочинства України задля захисту прав, свобод та інтересів осіб у сфері публічно-правових відносин. Ми і надалі будемо співпрацювати з Вищим адміністративним судом щодо впровадження кращої європейської та міжнародної практики в процесі розбудови системи адміністративної юстиції в Україні та забезпечення її високо кваліфікованими кадрами», - підкреслив Девід Вон.

За словами заступника директора Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Штефана Хюльсхьорстера, Фонд пов’язує з Україною дуже інтенсивне та сповнене довіри співробітництво в багатьох різних галузях права. Одним із основних фахових напрямків була з самого початку галузь адміністративного права та адміністративного судочинства, і тим самим ця співпраця існує вже вдвоє довше, ніж Вищий адміністративний суд України. Одним із самих ефективних видів співпраці, на його погляд, є безпосередній «обмін суддями».

Суддя Конституційного суду України, Перший Голова ВАСУ Олександр Пасенюк нагадав, що на шляху становлення адміністративної юстиції було багато перепон. Супротив чинили впливові політики, представники влади. Незважаючи на це – адміністративна юстиція відбулася, але залишаються проблеми, пов’язані із розмежуванням адміністративної, цивільної, господарської юрисдикцій. Він зазначив, що через прогалини у законодавстві до парламенту щороку продовжують надходити законопроекти про вилучення окремих категорій адміністративних спорів із компетенції адміністративних судів і передачу їх до компетенції господарських судів на підставі того, що такі спори тісно пов’язані із господарськими відносинами. Він запропонував ряд змін до законодавства, які б зняли гостроту проблеми.

Вітаючи колектив ВАСУ із десятиріччям суду від імені парламентського Комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов звернув увагу, що судді Вищого адміністративного суду України багато працюють для справедливості, дотримання конституційних прав громадян. Він висловив надію, що як тільки новообраний склад Верховної Ради почне роботу, буде узагальнено рекомендації та пропозиції, що стосуються розвантаження адмінсудів, які нині «завалені» судовими справами.

Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков у своїй вітальній промові зазначив, що перед суддями постає завдання не лише забезпечення верховенства права, а й визнання пріоритету інтересів особистості над інтересами держави. А тому і адміністративному праву, і господарському не обійтися без провадження цього принципу в регулюванні суспільних відносин, що набувають відповідної судової практики. Голова ВГСУ висловив переконання, що судді Вищого адміністративного суду України своєю щоденною плідною працею і надалі підвищуватимуть авторитет судової влади та надалі доводитимуть, що адміністративні суди є важливим механізмом досягнення демократії у нашій державі.

Міністр юстиції Олександр Лавринович, вітаючи суддів ВАСУ, зазначив, що окрім нормативних актів, які забезпечують діяльність адміністративних судів, за десятиріччя створено великий доробок наукових праць, що стосуються адміністративної юстиції, а це – запорука того, що далі розвиток амін’юстиції відбуватиметься достатньо великими темпами. Він побажав також розвитку нормативної бази, яка б дозволила більш ефективно  виконувати і проваджувати у життя кожне рішення суду.

Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко у свою чергу констатував, що адміністративна юстиція у сучасному демократичному суспільстві – це невід`ємний елемент судової системи. За його словами, попри те, що процес створення системи судів адміністративної юрисдикції в країні проходив непросто, а суддям часто доводиться працювати у форс-мажорних умовах, саме завдяки їх виваженим рішенням у суспільстві вирішуються питання, які викликають політичне та суспільне протистояння, а суд є гідним захисником прав та свобод людини.

Голова Державної судової адміністрації Руслан Кирилюк зазначив, що у суддів адмінсудів складне завдання і відповідальна місія – дарувати людям упевненість у завтрашньому дні. «Кожне справедливе рішення у адміністративній справі цю впевненість зміцнює», - запевнив він. Без такої упевненості не може нормально розвиватися ні економіка, ні суспільство. Кожен повинен знати, що він зможе захистити себе від безлічі контролюючих, моніторячих, перевіряючих органів. Голова ДСА побажав суддям сил, мужності і мудрості у забезпеченні впевненості і непорушності прав всіх українців.

Із доповідями на конференції виступили представники вищих органів державної влади України, керівники судів та судді з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Литви, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, США, Франції та Швеції, провідні вітчизняні науковці в галузі адміністративного права, а також представники міжнародних організацій.

Як зазначив у заключному виступі Голова ВАСУ Ігор Темкіжев, доповіді учасників конференції були цікавими та корисними. Керівник суду звернув увагу, що під час конференції не тільки обговорювався позитивний досвід діяльності адміністративних судів, а й ті проблеми і недоліки, які мали місце в їхній діяльності. Голова ВАСУ упевнений, що безперечним висновком спільної роботи є те, що запровадження адміністративної юстиції стало одним з найвагоміших демократичних досягнень нашої держави на шляху її євроінтеграційних перетворень.

Відеозапис міжнародної науково-практичної конференції «Роль і вплив практики адміністративного судочинства на розвиток публічного права», присвяченої 10-й річниці утворення Вищого адміністративного суду України, можна подивитися на інтерент-ресурсі YouTube за посиланням: http://www.youtube.com/user/vasugovua.
Категорія: Діяльність судової влади | Переглядів: 842 | Додав: Прядко | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2025
Контакти
Наша адреса:
м. Суми, вул. Береста, 13
тел. 067 5423007
тел. 066 7831615
факс 0542 771747
juristsumy@ukr.net















 
ЗАКОННІСТЬ.ПРОФЕСІЙНІСТЬ.ПОРЯДНІСТЬ.
Конструктор сайтів - uCoz